top of page

Ženo, tvé slzy uzdraví tento svět

Aktualizováno: 6. 3. 2023

Nefňukej, chováš se jak hysterka, musíš být statečná, nebuď přece jak malá. Která z nás podobné věty nikdy neslyšela? Jsem si jistá, že je známe všechny. Jenže tyto zdánlivě nevinné věty v nás zasely semínka přesvědčení, že si nemůžeme dovolit cítit naše emoce a naši bolest. A tato semínka v dospělosti pěkně zaléváme a živíme, až z nich vyrůstají velké energetické bloky.


Ženy bývají často velmi zesměšňovány a trestány za svou přílišnou emocionalitu. Dříve byly dokonce zavírány do ústavů. Tyto zážitky ovlivňují naše kolektivní vědomí, a proto je pro nás velmi obtížné dát průchod svým pocitům bolesti a žalu. Máme pocit, že bychom to taky nemusely ustát. Že by nás to porazilo nebo že bychom pak třeba nikdy plakat nepřestaly.


Jenže každá z nás je občas smutná, každá by občas chtěla smět cítit se jako malá holčička, o kterou bude postaráno, která nemusí nést všechnu tíhu světa na svých zádech. Protože ale jsme silné a nejsme hysterky, nepláčeme. Tedy, abych to upřesnila - popláčeme si samy nad svým trápením nebo s kamarádkou. Aby však mohlo dojít k léčení naší duše pomocí slz, je potřeba vypnout rozum, přestat slovně analyzovat situaci a být v prostředí, kde nás nikdo nesoudí, netrestá ani nekonejší. Kde si můžeme dovolit odhodit všechny naše masky a stát nahé v celé naší kráse.


Když jsem kdysi prožívala náročné období na všech frontách, snila jsem o jedné věci. Potkala jsem muže, který byl mým velkým učitelem v sebelásce a sebehodnotě. Já bych pro něj udělala vše a on pro mě nic. Krásně mi zrcadlil můj vztah k sobě samé. Přesto jsem věděla, že naše duše k sobě mají velmi blízko, i když on si to nechce přiznat. A já si často představovala, jak jsme spolu a já se před ním svlékám. Postupně odhazuji jednotlivé vrstvy oblečení a čím jich je míň, tím více pláču. On nic neříká, jen se na mě dívá. A já cítím lásku jeho duše, vím, že mě nesoudí a že i když je to pro mě strašně těžké, tak mohu - mohu odhodit i ten poslední kus oděvu a stát před ním nahá, bez jakékoliv přetvářky. A on to ustojí.


Toto přijímající prostředí je pro projevy ženských emocí velmi důležité. Potlačování emocí a slz má totiž negativní dopad na naše fyzické i duševní zdraví. Někdy si ani neuvědomujeme, kolik energie nás následně stojí udržet všechny své emoce potlačené. Zadržené slzy ženy často cítí v oblasti hrudníku, u srdce. Je to velká tíha, která nám brání se volně nadechnout.


Pro spoustu žen není vůbec snadné z tohoto koloběhu potlačování emocí vystoupit. Obzvláště pokud nemají podporující a přijímající okolí a naopak mají pocit, že jsou neustále tlačeny do výkonu. Pak si přece žádné slzy nemohou dovolit.


Milé ženy, sama tyto pocity velmi dobře znám. Dokázala jsem natolik potlačovat své pocity, až jsem nakonec necítila vůbec nic. Ani radost, ani smutek. Prostě prázdno. A bylo mi v tom celkem fajn, zvykla jsem si. Uvědomění přišlo až když jsem jednou byla na masáži prsou. Zjistila jsem, že nic necítím ani přes fyzický dotek. Zavřené srdce a silný obranný krunýř na něm měly za následek úplně zablokovaný energetický systém a odpojení od ženské intuice. Byla jsem naprosto v mužské energii.

"Je pro mě bezpečné cítit své pocity. Mé pocity jsou důležité."

Jak z toho ven? Náročná otázka. Já si musela nejdřív uvědomit, že mé pocity pro mě nebyly vůbec důležité a že jsem s nimi nechtěla obtěžovat okolí natolik, až jsem se od nich odpojila. Začala jsem pracovat na své sebehodnotě. Vesmír mi do života začal posílat spoustu zajímavých podporujících lidí a kurzů. A hlavně jsem si uvědomila, jak důležitá jsou pro ženu prsa.


Proto jsem vytvořila kurz Léčivé tantrické masáže prsou. Tato masáž má pevně dané postupy. Můžete se tak lépe spojit sama se sebou, dovolit si prožít své emoce v bezpečném prostředí a začít se postupně opět napojovat na svou intuici. Prsa jsou branou k nádherně jemným energiím. Přes prsa se aktivuje srdeční centrum. Žena má výhodu, že se nemusí aktivně zabývat srdeční čakrou, protože její srdce se otevře, jakmile ožijí její prsa.


Milujte svá prsa, dotýkejte se jich a dávejte jim péči. A pokud si nejste úplně jistá, jestli to dokážete, přijďte - spolu se to naučíme (odkaz na masáž zde).


S láskou

Jana

110 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page