top of page

Tantrická masáž z druhé strany

Aktualizováno: 22. 8. 2021

V rámci nutného relaxu jsem se objednala na tříhodinovou tantrickou masáž. Cíl byl jasný - nejenže si skvěle odpočinu, ale také budu pozorovat, jak na to moje tělo reaguje a co se mi bude líbit, přenesu do své masérské praxe.


Čekala jsem velmi příjemný zážitek, ale to, co se při masáži odehrálo, mě totálně dostalo. Jako masérka vím, že tantrická masáž jde hodně do hloubky duše. Že člověku může mnoho věcí odkrýt a zjevit. Že díky prožívání přítomného okamžiku se můžeme opět setkat sami se sebou. A že může také léčit staré rány. Můžete o tom třistakrát číst, ale dokud to nepoznáte sami na sobě, nepochopíte.


Paní masérka byla milá, hodně jsme si povídaly o mých starostech, trápeních a obavách. Nebudu chodit kolem horké kaše a povídat vám detaily. Půjdu hned k jádru věci. Jasně, masáž byla parádní, užívala jsem si všechny druhy doteků – silné, jemné, hladivé, uvolňující, vzrušující. Vše bylo super. Do doby, než jsme narazily na jedno místo na mém těle, které bylo plné zranění, jež jsem nasbírala za celý život. Musely se v něm usadit všechna ublížení, všechny křivdy, nespravedlnost a využívání.


Když se mě na tomto místě masérka dotkla, vyhrkly mi slzy bolestí. Nejdříve to byla bolest fyzická. Opravdu mě její silnější dotek bolel. Ale během pár vteřin se to přeměnilo na otázky typu: Proč mi tak ubližuje? Proč se mě takto dotýká, když mě to bolí? Proč mi lidé ubližují, když vědí, jak mě zraňují? Proč mi dělají věci, které nemám ráda? Proč mě využívají ve svůj prospěch, když ví, že jsem slabá? Proč to všechno dělají, když vědí, že se nedokážu bránit?


Slzy bolesti fyzické se přeměnily na bolest duše. Tekly proudem po mé tváři a já se topila ve své dávné bolesti. Když jsem poprosila o kapesník, masérka se zarazila? „Ty pláčeš? Stalo se něco?“ Přiznala jsem, co jsem cítila při jednom doteku. Odpověď masérky mě zarazila. „Ale ty ses ani nepohnula. Sval ani necukl. Když člověka něco bolí, sval jde do odporu, ale ty jsi vůbec nezareagovala. Popřemýšlej si nad tím, protože to značí tvoji reakci na to, když ti někdo ubližuje. Nejsi schopná se za sebe postavit, bránit se. Kdybych ti zapíchla nůž do dlaně, někdo by řval, jiný by mi to oplatil. Ty jsi typ člověka, který se jen podívá a bude žít dál, s nožem v ruce.“


Byl to pro mě zásadní zlom. Ano, všechno, co jsem právě slyšela, byla pravda. A věděla jsem, že to není v pořádku, že to musím a chci změnit. Toto poznání bylo nečekané. Nevěřila bych, že mi tantrická masáž může tolik ukázat. Nebylo to jediné, co jsem si během ní uvědomila. Přišly jsme i na to, že oblast mého srdce je také plná zranění, a proto je úplně necitlivá na dotek. Bohužel příčin této necitlivosti může být tolik, že by to chtělo spíš terapeuta. Ale vím, že mám problém a že ho můžu řešit.


Zažít tantrickou masáž z druhé strany byl převratný zážitek. I já sama jako masérka jsem masáž začala vnímat jinak a na vlastní kůži jsem si prožila, že může člověku otevřít úplně nový pohled na sebe samého. Že mu může ukázat a vyléčit dávná zranění, kvůli kterým si blokuje hojnost a radost. A miluju svoji práci o to víc.

220 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

留言


bottom of page