top of page

Proč dáváme svým partnerům poukaz na tantrické masáže

Aktualizováno: 22. 8. 2021


,,Proč si myslíš, že dávají lidé svým partnerům poukazy na tantrické masáže?" položila mi otázku Klára, moje inspirativní kamarádka. Je letní podvečer a my sedíme u mě v salonu, kam se Klára poprvé přijela podívat. Magická atmosféra tohoto prostoru, mihotající se svíčky, podmanivá vůně vonných tyčinek a meditační hudba nás přirozeně nutí jít více do hloubky témat, která nás napadají. Upiju ze své skleničky vína, z talíře ďobnu olivu a přemýšlím.


,,Víš, teď tu byl pán, který masáž dostal od své partnerky," vzpomínám. ,, Přišel se spoustou dotazů. Něco si o tantře přečetl na internetu a byl z toho dost zmatený. Abych řekla pravdu, ani se mu nedivím, protože tam se někdy o rádoby tantře dočteš naprosto zcestné věci. Povídali jsme si u čaje a z jeho otázek mi bylo jasné, že má obavy z narušení svého intimního prostoru.


Vysvětlila jsem mu, že masáž sice zahrnuje nahotu, ale není erotická. Že při ní pracuji s jeho energií, že vnímám, na jaký druh doteku jeho tělo reaguje a snažím se mu zprostředkovat setkání se sebou samým, kdesi za hranicemi běžného uvědomění. Že chci, aby zkusil na chvíli zapomenout na všechny kulturní předsudky, které naše západní společnost vůči nahotě má a přijal sebe i mě jako lidské bytosti, které se tu potkávají ve svém prostém bytí.


Po masáži jsem se ho pak zeptala na jeho pocity, zda se jeho obavy naplnily. Řekl mi, že to bylo úplně jiné, než jak si to představoval, když si o tantrické masáži četl na internetu. Že ač jsem hodně vstoupila do jeho intimního prostoru, nebylo to vůbec sexuální, ale vnímal to naprosto přirozeně. Necítil žádné nebezpečí. Byl nadšený z toho, jak úplně jinak vnímáš doteky během tantrické masáže a moc se mu líbily doteky peříčky. 


Protože ráda přes tyto masáže podporuji partnerská soužití, převedla jsem řeč i na jeho partnerku, která mu poukaz dala. Chtěla jsem, aby si uvědomil, jak hodnotný dárek od ní dostal, ale to on už teď cítil a věděl. Vyprávěl mi, jak v každodenním životě na sebe s partnerkou nemají tolik času, kolik by chtěli. Že sice ji někdy masíruje olejem, ale studeným a to se jí nelíbí. A on už teď ví proč, protože když sám cítil teplý olej na těle, bylo mu to velmi příjemné.


Hned taky znal řešení. Když partnerka bude uspávat děti, on může zatím olej rozehřát. Však i já nahřívám olej v ohřívači na kojenecké láhve, takže způsobů, jak si udělat příjemnou masáž i doma, je hodně. A já jsem ho v tom podpořila, že je určitě super, když partnerce aspoň částečně vrátí to, co ona darovala jemu a vyslovila jsem přání, aby jim to, co si teď uvědomil, zlepšilo intimní život." Klára se zamyslela. ,,Aha, myslím, že už začínám rozumět tomu, proč lidé dávají poukazy na tantrickou masáž svým partnerům. Nechtějí totiž oni SAMI takovou masáž? Není to volání po tom: chybí mi doteky, chybí mi něžnost, potřebuju to cítit?" Obě jsme na chvíli procítily, co v nás tato myšlenka vyvolala.


,, Máš pravdu," bylo mi najednou jasné. ,, Je to tak. Ti, kteří takový dárek dají, o něj sami nejvíc stojí. Je skvělé, že jsem si to teď uvědomila, mohu tak párům ještě více pomoci. Už totiž rozumím tomu hlavnímu úmyslu."  Chvíli jsem si ještě srovnávala v hlavě toto zajímavé a podstatné uvědomění a věřím, že díky tomu, na co jsme nad skleničkou vína přišly, vrátím vášeň, radost i něhu do dalších vztahů.

227 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page