top of page

Jak utišit myšlenky - 2. díl

V minulém článku jsme se mrkli na to, jak je dech důležitý pro naši vnitřní pohodu. O dechu se určitě ještě zmíním i tady, ale dnes si ukážeme další účinné cvičení, které nám pomůže zbavit se stresu a napětí tím, že rozpustí naše myšlenky. Můžeme ho nazvat Bílé světlo.


Pojďme se podívat, jak vypadá idylické ráno jak z reklamy. Zazvoní budík, vy odpočinutí a vyspaní do růžova ladně sáhnete po mobilu, abyste zvonění vypnuli, promnete si oči a jak laňka vyskočíte z postele. S úsměvem si uvaříte kávu, dětem uděláte snídani a skvěle upraveni odcházíte do milované práce.


Teď vám popíšu, jak někdy vypadá mé ráno. Zazvoní budík a já unavená cvaknu na mobilu, ať zazvoní za deset minut. Chvíli mi trvá, než si uvědomím, kde jsem a co je za den. A v tom to začne. Myšlenky. Co musím dnes udělat? Kam musím všude jet? Co mám oběhat? Co musím napsat? V kolik přijde první klient? Ještě jsem ani nevstala a už místo odpočinutí cítím velký stres z množství povinností.


Jak to máte vy? Mohli byste z fleku točit reklamu na ranní kávu, nebo jste se ztotožnili s mým ránem? Pokud to první, pak jste opravdu šťastní lidé a moc vám přeju, aby vám to vydrželo co nejdéle. Pokud ale je vám bližší druhý případ, nezoufejte. Známe přece řešení - bílé světlo.


Když si uvědomíte, že vaši mysl postihl nájezd myšlenek všeho druhu, nezapomeňte, že vy jste pánem svého života a tím pádem i svých myšlenek. Zhluboka se nadechněte (článek o vědomém dechu nejdete zde) a představte si, že se ve vaší hlavě objevilo bílé světlo. Jako byste rozsvítili žárovku. Lusk, a je rozsvíceno. Toto bílé světlo se rozpíná uvnitř vaší hlavy a vytěsňuje všechny myšlenky. Světlo je velmi příjemné, teplé. Stále pomalu dýchejte a s každým nádechem roztahujte toto světlo po celé hlavě a s výdechem vypouštějte nechtěné myšlenky.


Stejně jako u minulého cvičení i nyní platí - nebuďte na sebe přísní, když vám to hned nepůjde. Úspěch je i to, když si uvědomíte vaše myšlenky. To už je odrazový můstek dál. I tím se na vteřinu zastavíte. Najednou totiž myšlenky nebudou ovládat vás, ale vy je. Budete o nich vědět a tím nad vámi ztratí moc. Od této chvíle půjde cvičení bílého světla daleko snadněji.


Bílé světlo nemusí ovšem pomáhat pouze ve vaší hlavě. Může léčit celé vaše tělo. Můžete ho přenést kamkoliv, kde cítíte, že ho potřebujete. Kde máte nějaké napětí. Rozsviťte tam, podívejte se na své zranění a vědomým dechem místo od napětí uvolněte. Často se totiž náš každodenní stres ukládá do svalů, které jsou tak ve stálém napětí. Dechem jim můžete k uvolnění hodně pomoci.


Jak účinně ještě uvolnit svaly a napětí v nich způsobené nevyventilovanými emocemi si řekneme v přístím článku.

54 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page